,

Ritma un skaņu pasaulē

10. februārī kultūrizglītības programmas “ Latvijas skolas soma “ ietvaros, mūsu skolas pirmklasniekiem tika piedāvāta interesanta un aizraujoša iespēja  piedalīties Nila Īles studijas izglītojošā, digitāli muzikālā darbnīcā – “Ritma un skaņu pasaulē “.

            Caur  instrumentu saspēli bērni tika iepazīstināti ar dažādiem perkusiju instrumentiem no visas pasaules un iepazina skaņas daudzveidīgo burvību.

            Tā bija saruna mūzikas valodā, kuras laikā katram bija iespēja ne tikai skatīties un klausīties, bet arī ritmizēt līdzi ar iepriekš, mājās sagatavotiem, ritma instrumentiem. Tā bija iespēja darboties kopā ar visu ģimeni. 

Šo programmu 10.martā klausīsies arī 3.klašu skolēni.

Mūzikas stunda bija ļoti interesanta. Man patika klausīties kā skan katrs instruments. Uzzināju kā sauc instrumentus, kurus biju redzējusi un dzirdējusi, bet nezināju nosaukumus. Gribētos klātienē tādu apmeklēt šādus koncertus! ( Sindija P. )

Koncertā patika līdzdarboties, izmantot savu uztaisīto mūzikas instrumentu. ( Luīze)

 Man patika spēlēt līdzi savus mūzikas instrumentus. Bija interesanti, kad onkulis rādīja dažādas bungas. Vēl bija grūti, taču jautri mēģināt darīt līdzi tantes rādītos vingrinājumus. (PAULA )

Man koncerts patika. Man patika tas, ka viņi lika iedomāties, ka esi sapņu pasaulē. Mammai likās jautri, kā viņi dziedāja līdzi instrumentiem, it kā būtu kādā ciltī. Es spēlēju līdzi spaini un šeikerus.😊 (Mērija)

Koncerts mūsu ģimenei patika. Mums vislabāk patika instruments Džambis un tas , ka to var izveidot no dažādiem materiāliem, ir daudzās valstīs, kā arī pats var izgatavot. Un spēlēt nemaz nav grūti. Interesanti bija arī dažādie šeikeri, tie atgādināja jau mazu bērnu grabuļus. Un no tā var secināt, ka mūziku jau mēs iepazīstam jau piedzimstot , mazi būdami, grabinot grabuļus. (Reinis ar ģimeni)

Man viss labāk patika jaunas skaņas un ritmi, jauni instrumenti. Ļoti interesanti bija tas, ka bungas bija daļēji izgatavotas no ķirzakas un govs ādas. Vēl interesanti mūzikas instrumenti no lieliem un maziem izžāvētiem ķirbjiem. Un pats interesantākais bija tas, ka varēju sist līdzi ritmu un plaukstas. (Martins)