Latvijas Skolas Soma

2022./2023.mācību gadā izglītības iestāde turpina piedalīties programmā „Latvijas skolas soma”. Programmas mērķis ir nodrošināt katram skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā apmeklēt norises, kas saistītas ar audzināšanas un mācību darba saturu un dod iespēju klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs.

13.aprīlī Liepājas Ezerkrasta sākumskolas 2.b, 2.c un 2.d klases apmeklēja kameroperu bērniem „Ej nu ej.”

Pasākumu skolēnu vēroja programmas Latvijas Skolas soma ietvaros.

Pasākums krāsains, atraktīvs,muzikāls!

Skolēnus priecēja pieaugušo spēja spēlēt , jokot un iejusties bērna lomās.

Marta : Man visslabāk patika, ka aktieri no segas uztaisīja sunīti.

Amēlija: Man patika, ka pieaugušie taisīja mūziku ar rokām un muti!

Emīls: Bija mazliet par garu!

Megija: man patika meiteņu dziedājums bez klavieru pavadījuma.

Š.g. 28. martā 1.c un 2.d klases skolēni apmeklēja Liepājas Leļļu teātri, kur projekta “Skolas soma” ietvaros noskatījās izrādi “Lote un Lieldienas”.

Mazie skatītāji atpazina zinātkāro Loti no Izgudrotāju ciema, kas kopā ar peli, žurku un zaķeni Jūli gatavojās Lieldienu sagaidīšanai. Visi ar lielu uzmanību un interesi sekoja izrādes varoņu detektīvu piedzīvojumiem, kas mijās ar skanīgām dziesmām, jautriem notikumiem un pārsteigumiem. Skolēni atzinīgi novērtēja aktieru lielisko sniegumu, kas skatītājiem radīja daudz pozitīvu emociju.

Š.g. 2. februārī skolā viesojās “Stikla pūtēji”. Pasākums norisinājās Latvijas skolas somas ietvaros. Izzinošā pasākumā 1.klašu skolēni uzzināja, kā rodas stikls, kā stikls iegūst dažādas krāsas. Skolēni izmēģināja savas prasmes pūst stiklu. Uzzināja, ka Latvijā šie cilvēki ir vienīgie, kuri šādā veidā no stikla darina šādus dažādus priekšmetus.

Skolēni ar aizrautību vēroja stikla brīnumainās pārvērtības.

1.klašu skolēni, lai padziļinātu latviešu valodas un sociālo zinību mācību priekšmetu saturā apgūto, apmeklēja  Raita Zapacka vadīto pasākumu

 ” Pasaka no senatnes līdz mūsdienām”.

2.d klases skolēni viesojās “Hoijeres kundzes muzejā”, tā izzinot un iepazīstot dzīvi 19.gadsimtā, kas tik daudz dzirdēts tautasdziesmās un pasakās. Skolēni praktiski darbojās sauso augu gleznu darbnīcā.

3.c klases skolēni pilnveidoja savas prasmes “Amatniecības mājā”, kur iepazinās ar dažādiem arodiem un izmēģināja praktiski līdzdarboties seno amatu apguvē.

Karjeras nedēļa IKT un arī citādāk… Ventspils Stikla meistari Ezerkrasta sākumskolā

2021.gada 12.oktobrī, Karjeras nedēļas ietvaros pie 1.klašu skolēniem skolā viesojās stikla apstrādes meistari no Ventspils. Skolēniem bija iespēja uzzināt, kā radies stikls, kā to apstrādā, kā arī tika demonstrēts, kā top stikla figūriņas.

 Meistara stāstījums bija ļoti interesants, tika uzdoti dažādi jautājumi, savukārt, skolēni par pareizajām atbildēm varēja nopelnīt kādu balviņu. Balviņā bija krāsains stikla kuloniņš.

Tika demonstrēts pats stikla pūšanas process, no stikla stienīša tika izpūsta kāda konkrēta figūriņa. Stikla apstrādes meistars stāstīja, cik svarīgi ir pareizi elpot stikla pūšanas procesā, kā arī būt pacietīgam un uzmanīgam.

Šo pasākumu pa grupām vēroja 110 pirmklasnieki, tas  notika programmas „Latvijas Skolas soma” ietvaros.

Paldies par atsaucību, līdzdalību un ieinteresētību!

Skolēni: „ Man vislabāk patika krāsainie stienīši.” (Marta)

„Man bija interesanti uzzināt, ka stiklu taisa izmantojot kvarca smiltis”. (Emīls)

„Man visvairāk patika krāsainās figūriņas, un es vienu nopirku”.(Anete)


Pārgājiens uz Amatnieku namu.

   Septembra nogalē 3. klašu skolēni ,programmas “Skolas soma” ietvaros, devās pārgājienā uz Amatnieku namu. Veicot pārgājienu pa Liepājas ielām, katram skolēnam bija uzdevums – ievērot pilsētas ielu nosaukumus un prast pastāstīt par pārvietošanās maršrutu.

    Amatnieku namā  skolēnus sagaidīja interesanta un neierasta darbošanās dažādās darbnīcās. Interesanti bija izmēģināt savus spēkus filcēšanā, klūgu pīšanā, dzintaru vēršanā, ādas apstrādē, materiālu apstrādē ar spiedogu, rotaļlietu darināšanā un trauku pagatavošanā no māla. Katrs skolēns bija gandarīts par paveikto, jo paša gatavotais darbiņš palika autora īpašumā. Skolēni arī uzzināja daudz interesanta par senlietām šajā namā.

    Redzētais un iegūtā informācija tika sasaistīta un pārrunāta mācību stundās ,veicot uzdevumus tēmās “Mūsu vaļasprieki”’ un “Karjera”’.


Programmas „Latvijas Skolas soma” ietvaros, septembrī Liepājas Ezerkrasta sākumskolas 110 1.klašu skolēni devās uz Liepājas leļļu teātri.

Liepājas leļļu teātra telpās noskatījāmies izrādi- patiess stāsts ar laimīgām beigām par īstu draudzību, prieku, mīlestību pret tuvākiem, labsirdību. Izrādes nosaukums „Harolds un pīle”.

Stāsts par nezūdošām un mūžīgām vērtībām, kas sasaucas ar latviešu valodā apgūstamo vielu,  tikumiem, kas veido dzīves pamatjēgu.

1.klašu skolēni bija sajūsmā par izrādi, kas atspoguļojās viņu sejās, stāstījumā un zīmējumos.


10. februārī kultūrizglītības programmas “ Latvijas skolas soma “ ietvaros, mūsu skolas pirmklasniekiem tika piedāvāta interesanta un aizraujoša iespēja  piedalīties Nila Īles studijas izglītojošā, digitāli muzikālā darbnīcā – “Ritma un skaņu pasaulē “.

            Caur  instrumentu saspēli bērni tika iepazīstināti ar dažādiem perkusiju instrumentiem no visas pasaules un iepazina skaņas daudzveidīgo burvību.

            Tā bija saruna mūzikas valodā, kuras laikā katram bija iespēja ne tikai skatīties un klausīties, bet arī ritmizēt līdzi ar iepriekš, mājās sagatavotiem, ritma instrumentiem. Tā bija iespēja darboties kopā ar visu ģimeni. 

  1. a, b, c klašu „Latvijas Skolas somas pasākums” virtuālās ekskursijas tiešsaiste Iluzionisma teātrī, muzejā Mystero.

Skolēnu atsauksmes:

Man patika triks ar monētām, jo es tagad zinu īstu burvju triku. Man nepatika mistēriju istaba, jo man viņa šķita baisa. 

Man patika ēkas izkārtojums, triki ar naudu un pūšamie burbuļi. Man nepatika triks ar zosi.

Interesantākais brīdis bija, ka iemācījos triku ar naudu.


Digitāls piedzīvojums  “SAPRAŠI UN NESAPRAŠI”

3.b klases skolēni 7.decembrī skatījās “Latvijas Skolas somas”
programmas ietvaros – digitālu piedzīvojumu  “SAPRAŠI UN
NESAPRAŠI”. Izrāde notika tiešsaistē Zoom platformā (aktieri
spēlēja “dzīvajā”). Izrādē tika izmantotas digitālās dekorācijas.
“SAPRAŠI UN NESAPRAŠI” ir stāsts par brāli un māsu, kuru
ģimenē ierodas adoptētais brālis Aleksandrs. Sākotnēji viņu
pieņemt nemaz nav viegli. Bērni dodas ceļojumā fantāziju pasaulē,
lai atrastu pazaudēto lelli Bambolīnu. Protams, kā vienmēr, ikkatrs
ceļojums ir pārbaudījums, kura laikā bērniem ir gan jāsadraudzējas,
gan jāspēj tikt galā ar dažādiem sarežģījumiem.


Trešdien, 15.decembrī Liepājas Ezerkrasta sākumskolas 1.klašu skolēni, programmas „Latvijas Skolas soma” ietvaros ,noskatījās e-vidē  Agneses Vanagas grāmatas ekranizējumu “Plastmasas huligāni”.  Tajā bērni “atdzīvinājuši” plastmasas Dusmukuli jeb plastmasas maisiņu huligānu bandu. Izpildījuši sev paredzēto mērķi, maisiņi vairs neatrod sev vietu un meklē darāmo, dažreiz ko labu, bet biežāk sanāk nodarboties ar huligānismu – māņiem, pīšanos un biedēšanu. Divi Čiekurkalna puikas, Klāvs un Intars, pievērš savu vecāku un arī lasītāju uzmanību dabas aizsardzības un piesārņojuma jautājumiem.

Šī izrāde sasaucās ar 1.klašu dabas zinību tēmu par dabas saudzēšanu un atkritumu šķirošanu. Pēc izrādes noskatīšanās, skolēni sniedza atgriezenisko saiti aizpildot darba lapas, kuras sagatavojuši izrādes autori.

Paldies par iespēju dzīvot līdzi, piedalīties un domāt par dabas saudzēšanu!

Muzikāls uzvedums ‘’Ezītis lielpilsētā’’

2022.gada 13.aprīlī programmas ‘’ Latvijas skolas soma’’ ietvaros 3.klašu skolēni koncertzālē ‘’Lielais Dzintars’’ apmeklēja muzikālo uzvedumu ‘’Ezītis lielpilsētā’’.

           Pirms pasākuma skolēni vēlreiz noskatījās pazīstamo multiplikācijas filmiņu ‘’Ezītis miglā’’ un prognozēja, kāds varētu būt muzikālā uzveduma sižets. Mūzikas stundā tika dots uzdevums- klausoties uzvedumu, atpazīt mūzikas instrumentus, pamanīt mūzikas izpildījumu saistībā ar norisēm uzvedumā.

           Muzikālais uzvedums bija jauks. Skolēniem  ļoti patika ezīša tēls un runas veids. Interesanti bija vērot, kāds izvērtīsies uzveduma turpinājums, zinot filmiņas sižetu un to, ko skolēni prognozēja. Lielisks papildinājums bija arī muzikālais izpildījums uz skatuves un attēlotais fons uz ekrāna.

      Skolēni bija iepriecināti pabūt koncertzālē ‘’Lielais Dzintars’’.

Namdaru darbnīca viesojas Ezerkrasta sākumskolā

Piektdien, 6.maijā pie 1.klašu skolēniem ,programmas Latvijas skolas soma ietvaros, Liepājas Ezerkrasta sākumskolā viesojās Namdaru darbnīca ar lielisko nodarbību „Koku daudzveidīgā dzīve”.

1.klašu skolēni iepazina stāstījumu par Latvijas kokiem, uzzināja koku dažādās īpašības un kokmateriālu pielietojumu sadzīvē. Aplūkoja dažādus priekšmetus, kas gatavoti no koka.

Nodarbības saturs sasaucas ar Skola 2030 dabaszinību, latviešu valodu un dizainu un tehnoloģiju jomu.

Otrajā pasākuma daļā, katram skolēnam bija iespēja praktiski darboties, iepazīt koku. Skolēni zāģēja, ēvelēja, tēsa.

„Paldies par interesanto saistošo, pamācošo un izglītojošo pasākumu!” tā teica 1.klašu skolēni.

Teātra izrāde „ Polianna”

2022.gada 11.maijā  programmas ‘’ Latvijas Skolas soma’’ ietvaros 2.klašu skolēni Liepājas teātrī noskatījās  režisora Dž.Dž.Džilindžera  iestudējumu bērniem Liepājas teātrī – “Polianna”, kurā izmantota amerikāņu bērnu literatūras klasika..

           Pirms pasākuma tika pārrunāti kārtības un uzvedības noteikumi sabiedriskajās vietās, kurus iepriekš apguva teorētiski sociālo zinību stundās.

Vairāki bērni no 2.klasēm piedalās skolas teātra pulciņā , tāpēc izrāde tika gaidīta , lai saprastu, kā mākslinieki darbojas uz lielās skatuves.

Sižets ir saistošs sākumskolas bērniem, labs un piemērots aktierdarbs, jauka režija, mūzika, scenogrāfija.

Stāsta galvenā morāle – katrā nepatīkamā situācijā, var atrast kaut ko priecīgu. Katrs bērns pēc izrādes noskatīšanās ieguva savas atziņas.

Paldies par iespēju apmeklēt teātri un noskatīties šo jauko izrādi!

Polianna - Liepājas teātris