,

Karjeras nedēļa 2019

14.-18.oktobris

„Ielogojies nākotnē”

Latvijas pilsētās, Liepājā un Ezerkrasta sākumskolā no 14. līdz 18. oktobrim norisinājās ikgadējā Karjeras nedēļa, kuras centrā ir nākotnes profesijas. Karjeras nedēļa šogad tiek aizvadīta ar saukli “Ielogojies nākotnē!”, rosinot skolēnus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā un vidē, kas nosaka nepieciešamību jau tagad attīstīt specifiskas prasmes un kompetences, lai veiksmīgi iekļautos nākotnes darba tirgū.

Skolēniem bija iespēja iepazīties ar savu vecāku profesijām, kā arī viesoties dažādos uzņēmumos un tikties ar dažādu nozaru profesionāļiem, radošajās darbnīcās, spēlēs un citās aktivitātēs, lai iepazītos ar profesijām un prasmēm, kas darba tirgū būs pieprasītas nākotnē.

Karjeras nedēļas ietvaros skolēniem bija iespēja iepazīties ar dažādu Liepājas uzņēmumu darbību, klātienē vērojot tehnoloģijas, kas strauji kļuvušas par neatņemamu mūsdienu darba instrumentu un kuru pārvaldība un vadība jau šobrīd ir vienas no pieprasītākajām profesionālajām prasmēm pasaulē – skolēni viesojās “Airbaltic Rīgas lidostā, automatizācijas sistēmu uzņēmumā “AE Partner”, skolā viesojās SIA „Liepājas ūdens „ speciālisti, kas skolēniem stāstīja par ūdens attīrīšanas jaunajām tehnoloģijām, kuras pārvaldot tiks uzlabota nākamo paaudžu dzīves kvalitāte. 1.klašu skolēni iepazinās ar drošību un glābēju darbu, kas bija, ir un būs svarīga un nozīmīga profesija.